Archiv

Video "chrochro"

Natáčejte a posílejte svá videa!

Výzva k natáčení chrochtajících videí

Prasečí chřipka v Česku má první oběť!

Všemi médii v posledních dnech proletěla zpráva, že byl propuštěn jeden z předních reportérů TV Nova Jiří Dlabaja. A proč? Udělal si srandu sám ze sebe!

Jistě vám neuniklo několik článků bulvárního časopisu BLESK, který způsobil tento veliký poprask. A některé jeho zkreslené informace pak použily i seriózní deníky. Jak to všechno začalo? Jaká jsou fakta? To se pokusíme stručně shrnout v tomto článku.

27. dubna 2009 Jiří Dlabaja na svém osobním blogu http://jiri-dlabaja.blog.cz umístil video, které už jistě všichni znáte. Slovní spojení "osobní blog" samo o sobě vypovídá, že v žádném případě nejde o oficiální stránky TV Nova nebo dokonce o zpravodajský web Televizních novin, jak se spousta lidí domnívá. Bohužel k tomuto dojmu přispěl fakt, že se 1. května měnila grafika blogu, kterou vytvořil David Najbr. Byly v ní loga Novy a celkový styl působil jako by šlo o oficiální stránky. Každý se teď zeptá "Proč tam byly ty loga? Proč Najbr udělal takovou grafiku?" Jednoduchá odpověď: Pan Dlabaja měl Novu velice rád a této práce si moc vážil, bavila ho. V těchto dnech je to přesně rok, co TV Nova spustila svůj zpravodajský portál tn.cz a spolu s nimi i několik osobních blogů, mezi nimiž byl i ten Dlabajův. Na serveru tn.cz se nachází rubrika Blogy, kde jsou odkazy právě na blogy novinářů. K tomuto 1. výročí D. Najbr připravil grafiku, která toto výročí měla připomenout a překvapit tak návštěvníky blogu. Vše bylo v pořádku, až do určité chvíle...

Zdánlivou idylku však zkazil telefonát z Blesku, ve kterém se "redaktor" bulváru ptal pana Dlabaji, zda si z prasečí chřipky dělá srandu. On pan "redaktor" zřejmě neviděl nebo nechtěl vidět průvodní článek, který u videa pan Dlabaja měl. Jak to vlastně vůbec vzniklo? O prasečí chřipce (jak se v té době ještě nazývala), informovala média po celém světě. Ale prasečí chřipka není to jediné, co se ve světě děje. Reportéři musí připravovat i jiné zprávy z domova, z regionů, ze sportu, atd. Na Nově tomu nebylo jinak. Když se redaktor redaktora zeptal o čem právě točí, někdo odpověděl "o novém občanském zákoníku", další zase "o napadení úředníka magistrátu", a jiní třeba odpověděli "o prasečí chřipce". Jenže tato chřipka byla a je stále hlavním tématem, a tak se tu a tam ozve nějaké to "chrochtnutí". Řekněte, kdo z nás si nechrochtnul, nebo na to byť jen vteřinu alespoň nepomyslel, když úplně poprve slyšel slova "prasečí chřipka"? A tak když onoho dne v redakci TN někdo místo dlouhé odpovědi lehce zachrochtal, bylo jasné čím se momentálně zabývá a to už bylo jen krůček od vzniku videa.

Pokračování článku včetně návodu jak natočit a kam umístit chrochtající video najdete na http://chrochro.7x.cz/

Evropská cena za video o podnikání 2009

Evropská komise vyhlásila soutěž European Entrepreneurship Video Award, v níž se hledají krátká a kreativní videa na témata:Podnikatelský duch; Inovativní podnikání; Odpovědné podnikání.

Nejlepší video v každé kategorii bude odměněno cenou 3 000 EUR, druhé nejlepší video získá cenu 2 000 EUR a třetí nejlepší obdrží cenu 1 000 EUR.

Termín k odevzdání videí je 31. března 2009. Vítězové budou pozváni na zahájení Evropského týdne malých a středních podniků dne 6. května 2009 v Bruselu v Belgii.

Více

Mladá kamera

Uničovská Mladá kamera si za šestadvacet let své existence vytvořila mezi amatérskými filmaři vcelku slušné renomé.

Možná proto, že stále nabízí to, co si před čtvrtstoletím dala do vínku - pomáhat mladým filmařům v jejich kumštýřských začátcích.

Více

FESTIVAL NAD ŘEKOU 2009

1. ročník filmové a multikulturní akce

První ročník FESTIVALU NAD ŘEKOU po několikaleté přestávce vrací zpět do města Písek velkou a významnou filmovou akci.

Více

Jak zlikvidovat konkurenční e-shopy?

Zkuste se zamyslet, zda je možné na internetu vyřadit ze hry konkurenční e-shopy a shrábnout veškerý internetový prodej do svého e-shopu.

Pokud si myslíte, že je to nemožné, jste na velkém omylu, podle některých ekonomických modelů to opravdu jde - samozřejmě nic nelegálního, ale rozhodně nic jednoduchého, možné to však je.

Ostatně v některých mimoevropských zemích to již funguje a my vás s takovým projektem postupně seznámíme.

Vy všichni, kteří podnikáte se svým e-shopem se tu postupně dozvíte řadu doporučení k tomu, aby právě váš e-shop byl ten, ve kterém bude probíhat až 95% internetových transakcí se zvoleným sortimentem zboží. V závěru potom tato doporučení spojíme v jediný projekt a bude záležet jen na vás, zda se do toho pustíte.

A ještě jedno upozornění: Nečekejte, že ve své e-shopové aplikaci přehodíte pár čísel, snížíte ceny, lehnete si a obchody budou šlapat. Budete potřebovat čas, peníze a 12ti hodinovou pracovní dobu.

Doporučení první:

Projekt lze spustit pouze s úzce vyhraněným druhem zboží, nelze prodávat "nůžky, biče, olejovky"

Doporučení druhé:

Projekt počítá s nutnou vazbou na kamenné obchody.

Doporučení třetí:

Rozhodně není důležité být v konkurenci nejlevnější..

Doporučení čtvrté:

Zákazníkovi musí být poskytnuta možnost na zboží si "šáhnout"

Doporučení páté:

Prodejní aplikaci je potřeba nechat si vytvořit přesně "na míru"

Pokračování příště

Sledujte dál postupné odhalení unikátního projektu...