Video na PC

Portál pro všechny příznivce natáčení a zpracování videa i audia.

Na těchto stránkách bychom Vám chtěli poradit s natáčením a editací videozáznamů od základních informací až po složitější práce s videem. Budeme se snažit, aby naše stránky byly vedeny formou "polopatickou" čili srozumitelnou pro všechny, tedy i naprosté začátečníky.

Video AZ Tip - Časopis o natáčení a zpracování digitálního videa

Vážení předplatitelé,

s politováním Vám musíme oznámit, že přes veškerou naší snahu jsme nuceni vydávání časopisu Video A-Z Tip ukončit. Zdaleka ovšem nekončí působení sdružení AZTip v oblasti amatérského filmu.

Naše aktivity však budou více zaměřeny na jednotlivce a skupiny se zájmem naučit se v oblast digitálního videa něco nového. Dále budeme pořádat oblíbené video kurzy, spolupracovat s pořadateli amatérských filmových festivalů a v neposlední řadě pomáhat amatérským filmovým klubům.

Abychom využili veškerý materiál, který jsme měli připraven do dalších čísel časopisu, bude naší další aktivitou v roce 2011 vydání několika knih v edici AZTip. O vydávaných titulech Vás budeme informovat na těchto stránkách.

Je nám nesmírně líto, že jste investovali své prostředky do předplatného našeho časopisu a jsme samozřejmě připraveni své závazky vůči vám vyrovnat. Na přelomu roku Vás budeme informovat o variantách kompenzace.

V případě zájmu Vám již dnes můžeme jako kompenzaci nabídnout 15% slevu na náš videokurz dle Vašeho výběru ( viz www.videokurzy.aztip.cz )

Ještě jednou se omlouváme za způsobené problémy a doufáme, že nám dále zachováte přízeň.

redakce časopisu Video A-Z Tip

Programy pro práci s videem a audiem

U nás najdete nejširší nabídku střihových, editačních a dalších multimediálních programů.

Všechny programy ( celkem více než 600 aplikací) jsou přehledně řazeny s popisky včetně možnosti stahování - download programů.

Multimediální programy zde

V sekci najdete střihové (editační) programy videa i audia, konvertory videa a audia, videopřehrávače a audiopřehrávače, autoringové nástroje, aplikace pro přehlednou evidenci videa a audia, kopírovací programy, programy pro tvorbu obalů CD a DVD, software k mobilním telefonům, aplikace pro poslech internetových rádií a sledování internetové televize, audio a video kodeky, nástroje pro titulky k filmům a v neposlední řadě i multimediální programy pro operační systémy Linux a MAC OS.

Střih videa

Střihový program používáme pro editaci (úpravu) videopořadů tak, aby se video co nejvíce přiblížilo naší představě o výsledném snímku.

Editací videa rozumíme odstranění přebytečných záběrů, sestavení záběrů do požadované časové osy, podkreslení záběrů hudbou, vkládání různých videoefektů a přechodových efektů a využití mnoha dalších možností, které nám střihové programy nabízí. K dosažení dobrého výsledku je potřeba si postupy editace videa ve střihových programech osvojit a střihové práce alespoň průměrně zvládat. Natáčení a střih videa

Výukové tutorialy

Videonávody ke střihovým programům

    • Videonávody - tutorialy k programu Sony Vegas zde

    • Videonávody - tutorialy k programu Pinnacle/Studio zde

    • Videonávody - tutorialy k programu Adobe Premiere zde

  • Videonávody - tutorialy k programu VirtualDub zde

Partneři

Seznam českých a slovenských internetových stránek Katalog proweby výměna linků 1x.cz LINKweb.cz Baget.cz - Katalog stránek Jehla.net JAHHO.cz Dárky - dárková centrála Internetový katalog stránek Google Seznam CZIN.eu Katalog 1x.cz Online firmy - Databáze WWW stránek Weblight.cz