Canon HG20 a HG21

Vysoká výkonnost a kapacita – dvě nové HDD videokamery značky Canon

Společnost Canon uvádí na trh dvě nové HD videokamery Canon formátu AVCHD s nahráváním na velkokapacitní pevné disky (HDD). Jedná se o další vývoj modelu HG10 a s kapacitou 60 GB (model HG20) a 120 GB (zařízení HG21) nabízí dostatek místa pro více jak 22 (model HG20) a 45 (HG21) hodin záznamu. Obě videokamery se navíc vyznačují novým režimem nahrávání MXP, jenž nabízí nejvyšší možný tok dat ve formátu AVCHD – 24 Mbps, a také Canon systémem dvou pamětí umožňujícím natáčení na vnitřní pevný disk nebo snadné sdílení nahrávek na vyjímatelné SDHC paměťové kartě.

Modely HG20 a HG21 jsou představiteli nové vývojové řady videokamer HD Canon, přinášejí novou úroveň kvality natáčení u spotřebitelských modelů AVCHD.Obě videokamery teď uživatelům ještě více usnadňují sdílení špičkových filmů v plné HD kvalitě 1920 x 1080 přímo na svém vlastním HD televizoru.

Nová řada HG nabízí:

Nahrávání na dvě paměti: filmy a fotografie ukládá na vnitřní HDD nebo výměnné SDHC paměťové karty

Zdokonalené grafické uživatelské rozhraní (GUR) usnadňuje správu záznamu v kameře

Záznam v kvalitě 1920 x 1080 Full HD s pěti univerzálními režimy záznamové kvality s maximálním průměrným tokem dat 24 Mbps – nejvyšší možná hodnota, jaké lze dosáhnout u standardu AVCHD

HD kamerový systém Canon nové generace

3,3megapixelový Full HD CMOS snímač

Canon HD objektiv s 12x optickým zoomem

Procesor DIGIC DV II optimalizovaný pro HD

Systém okamžitého AF s asistenční funkcí ručního zaostřování pro velmi rychlé a přesné automatické ostření

Snadné sdílení: Software Pixela ImageMixer 3 SE umožňuje snadnou správu a editaci nahraných videosnímků a nyní nově zahrnuje funkci vypalování na Blu-ray disk

Všestranný systém: nová zdokonalená minipatice umožňuje použít celou řadu příslušenství; zařízení je vybaveno dokonalejším ovládáním zvuku; HDMI a komponentní výstup usnadňují připojení k HD TV; produkt je kompatibilní s vypalovačkou Canon DW-100 (k dostání samostatně)

Dlouhé snímání: nízká spotřeba energie a nový volitelný vysokokapacitní akumulátor (BP-827)

Vlastnosti řady: HG21 nabízí 120GB HDD, otočný LCD displej s živými barvami a elektronický hledáček (EVF)

Nahrávání se systémem dvou pamětíZařízení HG20 a HG21 disponují flexibilní možností natáčení do dvou pamětí. Poskytují tedy uživateli komplexní systém ukládání. 60GB vnitřní pevný disk dovoluje modelu HG20 uložit více než 22 hodin HD filmů; zařízení HG21 s kapacitou 120 GB pak zaznamená přes 45 hodin. Navíc je možné použít SDHC paměťové karty. Toto paměťové médium je ideální pro sdílení filmů – video je možné natáčet přímo na paměťovou kartu nebo přenést z pevného disku videokamery. Kapacita je omezena pouze velikostí paměťové karty.Obě videokamery se, s cílem usnadnit uživatelům správu HD záznamu, vyznačují několika klíčovými zlepšeními.

Po dokončení natáčení je výběr scény díky novému uživatelskému rozhraní mnohem snadnější – na obrazovce lze nyní najednou zobrazit až 15 náhledových snímků. Navíc je možné jednotlivé scény rozdělit, což uživatelům dovoluje vyčlenit z hodinových záznamů nejlepší momenty a vytvořit v kameře jednoduché seznamy scén. Těmito krátkými filmy, které lze přenést na paměťovou kartu, skvěle pobavíte rodinu i přátelé.

1920 x 1080 Full HD

Obě videokamery HG20 a HG21 video zachycují a nahrávají ve formátu AVCHD (Advanced Video Codec for High Definition) s rozlišením 1920 x 1080 Full HD.

Tento parametr dokonale koresponduje s rozlišením Full HD televizorů. Výsledkem je nejvyšší kvalita obrazu. Oba modely nabízejí díky pěti možným nastavením nahrávací kvality ( MXP, FXP, XP, SP a LP) zvýšený maximální průměrný tok dat 24 Mbps, tedy nejvyšší možnou rychlost přenosu u videokamer s formátem AVCHD.2 I při nastavení této nejvyšší kvality lze na pevný disk modelu HG21 uložit 11 hodin filmu v HD kvalitě.

Kamerový systém HD Canon

Obě videokamery těží z nové generace kamerového systému HD Canon. Dokonalejší rozlišení a obrazovou kvalitu zajišťuje 3,3 megapixelový snímač Canon Full HD CMOS. Filtr primárních barev Bayer RGB minimalizuje zobrazení nesprávných barev. Canon HD objektiv s 12x optickým zoomem poskytující rozšířenou ohniskovou vzdálenost umožňuje ostře a čistě snímat i vzdálené objekty – optický stabilizátor obrazu Super Range (OIS) zajišťuje ostré snímání i při natáčení z ruky. Procesor DIGIC DV II je uzpůsoben tak, aby dokázal zpracovat velké objemy obrazových dat a barvy reprodukoval v kvalitě požadované pro Full HD obrazy. Protože společnost Canon všechny tyto klíčové komponenty navrhuje a vyrábí ve svých podnicích, jsou účelově vytvářeny s cílem dokonalé vzájemné spolupráce. Výsledkem jsou optimální úrovně výkonnosti a obrazové kvality.

Okamžité AF – dokonalé zaostření

Funkce okamžitého AF, již tato zařízení převzala od profesionální řady Canon, představuje výjimečně rychlý, vysoce přesný systém automatického ostření speciálně vyvinutý pro snímání v kvalitě HD. Díky tomuto hybridnímu systému lze snadno dosáhnout naprosto čistých HD obrazů. Aby přesné HD zaostření bylo zaručeno i za použití manuálního ovládání, jsou videokamery vybaveny dvěma asistenčními nástroji ručního zaostřování: Zvětšení a Přečnívání obrysu.

Software – nyní s funkcí vypalování na Blu-ray disk

Nový software Pixela ImageMixer 3 SE umožňuje snadnější správu, úpravu a sdílení HD videosnímků. Videosoubory lze konvertovat na nižší rozlišení vhodné pro přehrávání na řadě zařízení – mimo jiné internetu, iPodu nebo DVD přehrávači. Nová funkce zahrnuje možnost vypálit filmy na Blu-ray disky (na jeden dvouvrstvý Blu-ray disk lze uložit až 50 GB informací). Obě videokamery jsou kompatibilní s DVD vypalovačkou Canon DW-100, kterou je možné samostatně dokoupit.

Rozšiřitelný systémKromě režimu Snadný, který je vhodný pro každého, kdo chce s natáčením začít hned, nabízejí modely HG20 a HG21 řadu pokročilých funkcí, jež osloví ambicióznější filmaře – například uživatele kazetových HD videokamer, kteří chtějí přejít na AVCHD model. K těmto funkcím patří režim 25p Cinema a řada ručních ovladačů.Zdokonalená minipatice pro připojení příslušenství je nyní kompatibilní s ještě širším spektrem specializovaného příslušenství – včetně mikrofonu DM-100 a nové videolampy VL-5. K dispozici je též řada příslušenství k objektivům. Kromě mikrofonního vstupu jsou kamery vybaveny vstupem na sluchátka, což umožňuje preciznější sledování zvuku během natáčení. Kvalitu zvuku záznamu dále zvyšuje možnost manuálního ovládání audia (funkce ztlumení mikrofonu, měřiče hlasitosti a ovládání hlasitosti). Pro přehrávání slouží port rozhraní HDMI a port pro komponentní video, které umožňují připojit videokameru přímo k HD TV. Toto HDMI připojení podporuje systém CEC (Consumer Electronics Control), jenž umožňuje ovládat funkce přehrávání videokamery pomocí dálkového ovládání. Prodloužená životnost akumulátoru

Pořizování delšího záznamu umožňuje nejen ohromná úložná kapacita modelů HG20 a HG21, ale také jejich výjimečně nízká spotřeba energie. Tato zařízení, která spotřebovávají pouhých 3,5 W (téměř o 50 % méně než některé jiné AVCHD HDD videokamery), patří k těm

nejefektivnějším na trhu. S novým volitelným akumulátorem BP-827 lze na jedno nabití natáčet více jak 5 hodin. Canon inteligentní systém lithiumiontového akumulátoru zobrazuje zbývající úroveň nabití s přesností na minutu. HG21

Model HG21 vyvinutý s ohledem na nejdelší možnou dobu natáčení nabízí zvýšenou kapacitu pevného disku: 120 GB. Poskytuje dostatek prostoru pro uložení více jak 45 hodin záznamu. Jeho 2,7" otočný LCD displej s živými barvami navíc zobrazuje širší barevný gamut a je antireflexní, což uživatelé ocení na přímém slunci. Výjimečně široký pozorovací úhel 135 stupňů usnadňuje prohlížení záznamu. K dispozici je též elektronický hledáček, jež nabízí alternativní přístup k natáčení a navíc spotřebovává méně energie, takže prodlužuje životnost akumulátoru.