Sharp HT-DV40H a HT-DV50H

Audiosystémy domácího kina HT DV od Sharpu umožňují díky zabudovaným funkcím velmi nízkou spotřebu energie

Sharp s modely HT-DV40H a HT-DV50H zkompletoval svou nabídku audio systémů pro domácí kina.

Oba systémy se liší především svými reproduktory a mají téměřtotožnou centrální jednotku nabízející identické funkce spořící energii.Díky tlačítku pro úsporu energie jsou hodnoty spotřeby v pohotovostním režimu pouze 0,6 wattu. Čidlo pro okolní osvětlení může regulovat osvětlení displeje ve třech stupních, což sníží spotřebu energie a přesto jsou všechny zobrazené informace dobře čitelné. Digitální zesilovačmá výjimečně vysokou energetickou účinnost. Funkce Automatické vypnutí automaticky přepne do pohotovostní režimu po 15 minutách nečinnosti. Milovníci domácích kin mohou v případě potřeby ztlumit nebo dokonce vypnout osvětlení ovládání hlasitosti. To vše se podílí na nízké spotřeběenergie. Ochrana životního prostředí začíná u Sharpu už v továrně: elektronická společnosti i při výroběvolí ekologické materiály a ekologickou udržitelnost. V souladu s CE-a ROHS specifikacemi jsou nebezpečné materiály při výroběvyloučeny.

Atraktivita nových 2.1 systémůdomácího kina s digitálním zesilovačem spočívá vpřitažlivém designu černě lakovaného piána vycházejícího z řady AQUOS LCD televizí a v technických vlastnostech. Ty zahrnují „Audistry“ Sound Technology*1) pro větší rozsah zvuku, přirozené basové linky a inteligentní ovládání hlasitosti, DTS, Dolby Digital a Dolby Pro Logic II, Dolby Virtual Speaker Technology*2) stejnějako HDMI rozhraní a USB vstup. Obě verze HT-DV50H a HT-DV40H jsou dodávány se 100 wattovým subwooferem a nabízejí celkový výkon 250 wattů*3).

Kromě centrální jednotky se model HT-DV50H skládá ze subwooferu a dvou tenkých elegantní stojanů, ve kterých jsou ukryty reproduktory. Model HT-DV40H tvoří dva přední reproduktory a subwoofer.

Centrální jednotka obsahuje snadno čitelný displej začleněný do čelní části. Integrovaná DVD jednotka přehrává všechny běžné formáty – od DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD-Audio, CD-R/RW až po MP3, JPEG a DivX. Vybavení skýtá velké možnosti propojení: dva digitální audio výstupy, připojení sluchátek, SCART, S-Video a kompozitní video vstup, 1080 HDMI a YUV výstup, a v neposlední řaděUSB vstup v přední části pro připojení MP3 přehrávačůnebo USB flash disků.

Sestava obsahuje také další příslušenství, jako je infračervený dálkový ovladač, který může být také použit pro ovládání AQUOS LCD televizí, HDMI kabel pro rychlé připojení k nové generaci velkoformátových plochých televizí a také USB kabel pro pohodlné připojení MP3 přehrávačů.

*1) Audistry je obchodní známka Dolby Laboratories Licensing Corporation.

*2) Dolby je obchodní známka Dolby Laboratories Licensing Corporation.

*3) 2 x75 plus 1 x100 wattů