LCD televize SHARP

Sharp chce zaujmout trh s LCD televizemi variabilitou jejich funkcí, velikostí úhlopříček a barevných kombinací

Sharp, průkopník v oblasti LCD technologií, představuje novou řadu LCD televizí AQUOS DX, které v sobě spojují nejnovější zobrazovací technologie a Blu-ray. Řada DX bude dostupná na japonském a americkém trhu zpočátku ve třech různých barevných kombinacích a s velikostmi úhlopříček od 26 do 52 palců.

Celé spektrum funkcí v jedné televizi: Sharp nabízí AQUOS LCD TV s maximálním uzpůsobením pro full HD, integrovaným HDTV tunerem a zabudovaným hard diskem. Díky designu „vše v jednom“ je džungle kabelů v obyváku minulostí. Množství rozhraní zajišťují, že tyto televize jsou všestranné a mohou spolupracovat s jakýmkoliv dostupným periférním zařízením. Nová řada DX s integrovaným Blu-ray rekordérem umožní divákům zažít kompletně nový typ televizní zábavy. Navíc ke klasickým televizním programům mají diváci možnost navrhnout si vlastní nabídku zábavy, například praktická je možnost sledovat své oblíbené programy v čase, který jim vyhovuje. Trend směrem k individuálnosti

Různorodost nabídky je pro Sharp velmi důležitá a proto nabízí velké množství úhlopříček a barevných kombinací rámů. Široká cílová skupina potencionálních zákazníků volá po větší individuálnosti, což je současný společenský trend, který proniká i do oblasti spotřební elektroniky a Sharp na tento trend pružně reaguje. Nové AQUOS televizí modelové řady DX jsou nabízeny v širokém spektru velikostí úhlopříček displejů. Zákazník si může vybrat jakoukoliv ze šesti velikostí úhlopříčky (26”, 32”, 37”, 42”, 46” a 52 palců) a také si zvolit ze dvou nebo tří barevných variant – rudé, černé a stříbrné.

Trend směrem k ekologičnosti

Sharp dodává ekologicky vyladěné produkty, což se týká všech jeho v současnosti nabízených modelových řad LCD televizí. Požadavky trhu na spotřebu energie ve stand-by režimu okolo 0,1 wattu zcela splňují všechny modely řady DX, které nabízejí spotřebu energie nižší než 0,1 wattu. V provozním režimu spotřebují nejmenší modely řady DX pouze 130 wattů, což odpovídá provozní spotřebě energie za rok 130 kWh. Ekologické vlastnosti LCD televizí Sharp jsou dobrým příkladem toho, že celá produkce společnosti je zaměřena na ochranu životního prostředí a jeho udržitelnost.

Nová řada DX bude zpočátku dostupná na japonském a americkém trhu. Vstup na evropský trh je v současnosti ve stádiu plánování.