Bezdrátová internetová kamera DCS-2121

D-Link uvádí na trh novou megapixelovou bezdrátovou internetovou kameru DCS-2121 - Univerzální ekonomické řešení pro zabezpečení nejen domácnosti

D-Link, výrobce end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, uvádí na trh novou megapixelovou bezdrátovou internetovou kameru DCS-2121. Toto výkonné dohlížecí řešení nabízí přenos obrazu ve velkém rozlišení přes internet do jakéhokoli počítače s webovým prohlížečem nebo do 3G mobilního zařízení. S DCS-2121 uživatelé získají výhodnou univerzální kameru, která zajistí ekonomické řešení zabezpečení domácnosti.

Nová bezdrátová internetová kamera, vyvinutá pro malé kanceláře a domácnosti, představuje kompletní systém s vlastním procesorem a webovým serverem. Dokáže se začlenit do vaší ethernetové kabelové nebo bezdrátové sítě a je možné se k ní připojit z libovolného místa na světě. Střežené místo tak lze monitorovat přes internet pomocí webového prohlížeče, 3G mobilního telefonu nebo PDA. Přenos kvalitního videa

Kamera DCS-2121 nahrává a streamuje video souběžně ve dvou formátech – Motion JPEG (MJPEG) pro vysokou úroveň detailů a MPEG-4 s malou šířkou pásma pro 3G mobilní zařízení. Navíc je vybavena citlivým CMOS senzorem s velkým megapixelovým rozlišením (1280 x 1024) a světelnou citlivostí 0,5 luxu, takže je kamera schopna zachycovat obraz i v místnostech, které jsou velmi málo osvětleny. Pro zvětšení obrazu slouží 16x digitální zoom.

Nahrávání a ukládání

S pomocí funkce Snaphost lze ukládat obrázky a video i audio soubory přímo z webového prohlížeče na pevný disk počítače nebo na jiné úložiště dat či SD kartu, a to bez nutnosti instalovat přídavný software. Pro reakci na pohyb je možné nadefinovat střežené oblasti, aby se při detekci pohybu spustilo nahrávání a automaticky odeslal varovný e-mail. Je možné také nahrávat podle naprogramovaného časového rozvrhu.

Kamera je rovněž vybavena vestavěným mikrofonem, takže kromě obrazu získáte také zvuk. Pro obousměrnou hlasovou komunikaci lze připojit ke kameře reproduktor. Pomocí dodávaného programu D-ViewCam je možné ovládat až 32 kamer a monitorovat veřejné prostory nebo pracoviště podniku.

Snadná instalace

S kamerou je dodáván program D-Link´s Click´n Connect (DCC). Tento intuitivní průvodce se spouští přímo z CD-ROM k produktu a v několika krocích vám ukáže, jak kameru fyzicky připojit. Na konci procesu instalace zobrazí náhled obrázku snímaného místa.

Megapixelová bezdrátová internetová kamera DCS-2121 s rozměry 72 x 110 x 37 mm a hmotností 0,281 kg přichází s cenou 4 992Kč bez DPH.