Sony Ericsson

Programy pro práci s mobilními telefony SONY ERICSSON

Melody Composer

Mobilní telefony společnosti Sony Ericsson podporují řadu formátů vyzváněcích melodií (v závislosti na konkrétním modelu telefonu). Pokud jde o kvalitu reprodukce, vedou bezpochyby melodie polyfonní, které jsou schopny podat skutečně výborný zvukový výkon. Stále se však můžete setkat s běžnými „pípavými“ melodiemi, které jsou u některých uživatelů více než oblíbeny. Z pohledu rozšířených možností jsou asi nejzajímavější ty ve formátech I-Melody a E-Melody. Tyto formáty umožňují vložit do vyzváněcího tónu i další pokyny pro chování telefonu, například blikání displeje, vibrování do rytmu, blikání diody či zesilování hlasitosti vyzvánění a naopak. Pomocí programu Melody Composer můžete tvořit jak celou melodii, tak přidávat tyto speciální příkazy, které zprávu rozšíří. Co se týče tvorby samotné melodie, lze zadávat jednotlivé noty (a také jejich oktávu), noty čtvrtinové, osminové atd. Dále lze definovat tempo, styl a celkovou hlasitost. Lze také nastavit pokyn, má-li se melodie stále opakovat či nikoli. Program lze využít i pro převod melodií, které jste používali na telefonech Nokia

česky 1,92 MB freeware W9.., W2000, NT, ME, XP DOWNLOAD

SendFile

Pokud připojujete mobilní telefon Sony Ericsson k počítači prostřednictvím datového kabelu (USB, RS-232), jistě narazíte na problém, jak do telefonu poslat například logo, téma (theme), melodii či jiný druh souboru. V případě Bluetooth nebo IrDA je vše snadné. Stačí daný soubor do telefonu jen odeslat prostřednictvím systémového dialogu Windows. U datového kabelu to bohužel tak snadno nejde. Často se tak uživatelé uchylují k nutnému zlu - použití programu k tomu neurčenému. Přitom je samotné uložení souboru do telefonu více než obtížné a minimálně nepohodlné. Pomoci aplikace SendFile velice snadno zašlete jakýkoliv druh souboru do telefonu. Stačí zadat, který soubor chcete odeslat a klepnout na tlačítko send.

anglicky 1,9 MB freeware W9.., W2000, NT, ME, XP DOWNLOAD

SimCar-100

Společnost Sony Ericsson kdysi uvedla na trh Bluetooth autíčko CAR – 100. Jedná se o příslušenství k mobilním telefonům tohoto výrobce, které disponují bezdrátovou technologií Bluetooth. Jedná se totiž o autíčko na dálkové ovládaní, kde „dálkovým ovládáním“ je mobilní telefon vybavený technologií Bluetooth (například T39m, T68m/i, T630/T610, P800/P900, Z600). Protože však toto autíčko není zrovna nejlevnější špás, tak nejeden potencionální zájemce jistě o koupi zapřemýšlí. S rozhodováním by mohl pomoci prográmek SimCar, který autíčko CAR-100 simuluje na ploše vašeho počítače. Vše je zcela totožné - jak ovládání, tak i vzhled autíčka. Pro spolupráci s programem potřebujete telefon Sony Ericsson s technologií Bluetooth a tou musí být samozřejmě vybaven také počítač, na kterém chcete tuto aplikaci provozovat. Následně stačí už jen vytvořit Bluetooth Serial port a do aplikace autíčka naťukat číslo tohoto serial portu a vše je hotovo. Dojde k rychlému spojení a už můžete prohánět autíčko po ploše. K dispozici máte, stejně jako u originálu, tři rychlosti a je možné se pohybovat ve všech směrech. Aplikace vám může pomoci s rozhodnutím, zdali jít do opravdového autíčka. Rovněž vám může poskytnout zábavu pro dlouhé chvíle a ušetřit finance na nákup normálního autíčka.

anglicky 0,63 MB freeware W2000, NT, XP DOWNLOAD

Sony Ericsson Communication Suite

Drtivá většina telefonů Sony Ericsson je vybavena vícepoložkovým telefonním seznamem. Tento druh seznamu umožňuje uložit více záznamů (telefonních čísel, emailů) pro jeden kontakt.Ruční zaplnění takto rozsáhlého seznamu jistě nepatří mezi nejjednodušší. Zvláště pak, máte-li všechny kontakty v Microsoft Outlook. Ruční přepsání kontaktů by bylo jistě velmi zdlouhavé. Tento problém řeší Sony Ericsson Communication Suite. Jeho hlavní součástí je totiž instalace speciální verze synchronizačního softwaru XTND Connect PC, která vám umožňuje synchronizovat váš mobilní telefon s PC a naopak. Kontakty jsou celé zkopírovány do telefonu včetně emailů, telefonních čísel pevných linek a mobilů. Rovněž se v telefonu objeví schůzky a úkoly, které jste měli uložené v Outlook. Nejedná se však pouze o jednosměrný proces. Pokud jste nějaké kontakty, úkoly či schůzky „naťukali“ do mobilu, tak se rovněž objeví. Co se týče připojení, tak program podporuje v závislosti na konkrétním modelu telefonu spojení typu IrDA, Bluetooth nebo kabel (RS-232 a USB). V nastavení programu můžete definovat, jestli se mají skutečně synchronizovat jen kontakty nebo chcete-li také výše zmiňované úkoly a schůzky resp.události. Implicitně je toto nastavení aktivní. Communication Suite je také schopen ohlídat i čas v případě přechodu na letní/zimní. Jinak dochází také k celkové synchronizaci kalendáře. Kromě instalace tohoto synchronizačního balíku se také instaluje například MobilePhoneMonitor, který je nutnou komponentou pro jakoukoli komunikaci mobilu Sony Ericsson s vaším počítačem. Tento program je obsažen také v balíčcích MMS Home Studio a Image Editor. Další aplikací, kterou se nainstaluje také Dial-Up Networking Wizard, který vám umožní snadno a rychle vytvořit nové datový účet.

Communication Suite je také schopen ohlídat i čas v případě přechodu na letní/zimní. Jinak dochází také k celkové synchronizaci kalendáře. Kromě instalace tohoto synchronizačního balíku se také instaluje například MobilePhoneMonitor, který je nutnou komponentou pro jakoukoli komunikaci mobilu Sony Ericsson s vaším počítačem. Tento program je obsažen také v balíčcích MMS Home Studio a Image Editor. Další aplikací, kterou se nainstaluje také Dial-Up Networking Wizard, který vám umožní snadno a rychle vytvořit nové datový účet.

anglicky 28,9 MB freeware W2000, NT, ME, XP DOWNLOAD

Sony Ericsson Image Editor 1.9.2

Každý chce svůj mobilní telefon od těch ostatních nějak odlišit. Nejčastějším způsobem této personalizace jsou loga nebo u vyspělejších telefonů již spíše pozadí displeje. Všechny mobilní telefony Sony Ericsson již tuto změnu pozadí displeje umožňují. V základu je v telefonu několik obrázků, které lze jako pozadí využít. Ovšem každý jistě zatouží mít v telefonu například obrázek, který si připravil v počítači. Přesně k tomu slouží aplikace Sony Ericsson Image Editor. Ta kromě uploadu obrázku do telefonu umožňuje také základní úpravy. U obrázků lze upravovat kontrast, světlost, barvy, velikost (zvětšování/zmenšování) a orientaci (otáčení o 90°). Tato verze softwaru podporuje mobilní telefony P800, T230, T300, T310, T68i/m a Z600

anglicky 18 MB freeware W2000, NT, XP DOWNLOAD

Sony Ericsson MMS Home Studio 1.1.285a

Každý mobilní telefon Sony Ericsson má v sobě editor MMS zpráv (Multimedia Mesage Service). V závislosti na konkrétním modelu a kategorii telefonu je editor vyspělý více či méně. Nejpohodlnější práci nabízejí modely P800 a P900. Nicméně úplně nejsnadněji se MMS zprávy připravují na počítači. Aplikace MMS Home Studio právě toto umožňuje. Stačí jen mobilní telefon připojit k počítači prostřednictvím kabelu, IrDA portu nebo Bluetooth. V aplikaci můžete připravit celou MMS zprávu – přidávat obrázky, melodie, zvuky (WAV, MID, imy), text či přímo v aplikaci nahrát například nějaký vzkaz a vložit ho do MMS. Druhou část aplikace tvoří „Viewer“, který vám přehraje náhled MMS zprávy. Pokud jste se zprávou spokojeni, stačí ji přes aplikaci již jen poslat do telefonu. Tato verze software podporuje telefony Sony Ericsson T610 a Z600.

anglicky 12,5 MB freeware W9.., W2000, NT, ME, XP DOWNLOAD

Theme Creator Pro 3G

Aplikace podporuje tvorbu tapet pro modely telefonů T68i, T230, T300, T310, T610, T630 a Z600. Theme Creator Pro umožňuje detailní tvorbu a nastavení témat. Barvy lze nastavit softwarovými tlačítky, od barev odkazů ve WAP prohlížeči až k barvám v PopUp oknech. Do jednotlivých sekcí (například pozadí pohotovostního displeje či pozadí menu) lze také vložit obrázky. Program stále zobrazuje vámi provedené úpravy na sérii screenshotů displejů přímo v aplikaci. Pokud vám tento počet nebude stačit, lze vyvolat další a ještě rozsáhlejší serii screenshotů (ty však už nereagují okamžitě na změny provedené v programu) a udělat si tak lepší představu. V nastaveních můžete dokonce vydat pokyn, jakou hodnotu mají mít ukazatelé (např. stav signálu, GPRS, baterie, jméno operátora). Takže lze posoudit, jestli barevné variace v tématu nebudou interferovat například s ukazatelem signálu atd. Hotová témata lze přímo z aplikace poslat přes IrDA port, případně uložit kamkoli do počítače.

anglicky 2 MB freeware W9.., W2000, NT, ME, XP DOWNLOAD