Formát FLAC

FLAC (Free Lossless Audio Codec) je volně šiřitelný kodek pro bezztrátovou kompresi audia.

FLAC 1.0.0

Free Loseless Audio Codec. Kodek je vyvíjen jako otevřený open source projekt. Jako jediný bezeztrátový kodek podporuje FLAC streamování po internetu. Pro přehrávání tohoto formátu jsou dostupné pluginy pro oblíbené přehrávače jako je Winamp a je podporován některými výrobci hardwareových přehrávačů (Kenwood, Digital Audio). Využívat jej mohou i ti, kdo používají jiný operační systém než Windows. Maximální poměr komprese, kterou můžete s kodekem FLAC dosáhnout, je 4:1, většinou se však bude blížit spíše 2:1.

anglicky 0,7 MB freeware W9.., ME, NT, W2000, XP DOWNLOAD

FLAC 1.0.4

Základní balík programů ovladaných z příkazové řádky pro tvorbu FLAC souborů. Obsahuje enkodér z WAV, editor metadat (textových informací o souborech), dokumentaci, knihovny pro vývojáře, plug-in do Winampu a Monkey's Audio.

anglicky 1 MB freeware W9.., ME, NT, W2000, XP DOWNLOAD

FLAC Frontend 1.6

Grafické prostředí (GUI) pro snadnější vytváření FLAC souborů ze souborů WAV. Podporuje Drag&Drop, dávkovou konverzi a tagy. Vyžaduje soubor flac.exe ze základního balíku. Také mohou nastat problémy se spuštěním, pokud nemáte knihovny MSCOMCTL a vbrun60sp5

anglicky 32 kB freeware W9.., ME, NT, W2000, XP DOWNLOAD

FlacDrop 1.2

Utilita podobná OggDrop (kódování do formátu OGG). Představuje malé okno aplikace vytvořené na pracovní ploše. Audio soubory WAV do něj přetažené budou zkonvertovány do formátu FLAC. Vyžaduje soubor flac.exe ze základního balíku.

anglicky 0,1 MB freeware W9.., ME, NT, W2000, XP DOWNLOAD