Formát AC3

Audiokodeky formátu AC3

AC3 Decoder 0.8.19

Balík programů obsahuje dekodér AC3 souborů, ovládaný z příkazové řádky. Výstup lze směrovat do souboru WAV nebo jej prohnat libovolným kodérem instalovaným v systému. Vstupem mohou být přímo VOB soubory z DVD či MP2, program si sám vyzvedne vybranou zvukovou stopu. Zvládá tzv. downmix (tj. snížení počtu kanálů, aniž bychom přišli o specifický zvuk rušeného kanálu) a snížení vzorkování z 48 kHz na 44 kHz. Druhým programem je grafické prostředí k tomuto nástroji pro pohodlnější práci.

anglicky 0,2 MB freeware W9.., ME, NT, W2000, XP DOWNLOAD

AC3Filter 0.70b

Filtr pro DirectShow, který umí dekódovat prostorový zvuk z formátu AC3 a MPEG-2. Možnost nastavení počtu reproduktorů. Umí kódovat do Dolby Surround Prologic.

anglicky 0,3 MB freeware W9.., ME, NT, W2000, XP DOWNLOAD

Azid 1.8

Dekodér AC3 souborů ovládaný z příkazové řádky. Výstup lze směrovat do souboru WAV nebo přímo do reproduktorů. Zvládá tzv. downmix (tj. snížení počtu kanálů, aniž bychom přišli o specifický zvuk rušeného kanálu), změnu úrovně hlasitosti jednotlivých kanálů a normalizaci pro upravení hlasitosti (hlavně) dialogů.

česky, anglicky 69 kB freeware W9.., ME, NT, W2000, XP DOWNLOAD

HeadAC3he 0.23a

Pro uživatele lépe zvládnutelný převod AC3 souborů do formátu WAV/MP3/OGG/AC3-WAV (AC3 pod hlavičkou WAV). Nastavit lze downmix, změnu vzorkovací frekvence (tzv. resampling, nejvíce používáno pro 48->44 kHz) a normalizaci. Záporem je barevně nestandardní pracovní plocha a nepříliš velká stabilita programu.

česky, anglicky 0,7 MB freeware W9.., ME, NT, W2000, XP DOWNLOAD