Camileo HD a Camileo Pro HD

Multifunkční videokamery Toshiba za skvělé ceny

Společnost Toshiba Europe GmbH, Computer Systems Division představila nové videokamery řady Camileo, které přinášejí vysoké rozlišení (HD) na masový trh. Videokamery Toshiba Camileo mají velmi malé rozměry a přitom nabízejí záznam obrazu s vysokým rozlišením. Tato kombinace je docílena díky použitému záznamovému médiu.

Rozvoj vlastností a kapacit paměťových karet SDHC umožnil využití právě tohoto miniaturního datového úložiště.

Obrazová data jsou ukládána právě na paměťovou kartu SDHC a využít lze karet až do kapacity 32 GB. Videokamery Toshiba Camileo jsou skutečně velmi malé – velikostí se dají přirovnat ke kompaktním digitálním fotoaparátům. Camileo HD má rozměry pouhých 71 mm × 34 mm × 108 mm. Camileo Pro HD nabízí v rozměrech 70 mm × 33 mm × 113 mm dokonce trojnásobný optický zoom a zvládá kromě natáčení videa i fotografování a nahrávání zvuku (diktafon).

Nové HD videokamery pracují s nejvyšším rozlišením 1280x720 pixelů, které poskytuje brilantní kvalitu videozáznamů a samozřejmě podporují i formáty VGA a QVGA. Kamery jsou vybaveny též bleskem a režimem pro potlačení efektu červených očí. Tyto nové přírůstky do rodiny produktů Camileo nabízí dokonalé řešení pro ambiciózní amatéry, kteří chtějí začít s vysokým rozlišením a koupit si HD videokameru za dostupnou cenu.

Prostřednictvím softwaru „YouTube-Link“ předinstalovaného ve videokameře Camileo HD mohou uživatelé snadno poslat své videoklipy přímo na oblíbený portál YouTube, kde budou jejich filmy k dispozici lidem z celého světa, a to jen pár okamžiků od natočení. Videokamera navíc dokáže snímat fotografie s rozlišením až 3744x2808 pixelů a může plnit funkci MP3 přehrávače nebo diktafonu. K dispozici je 8x digitální zoom a displej s úhlopříčkou 2,5", který lze natáčet až o 240 stupňů.

Baterie NP60-Li-Ion zvládne 105 minut natáčení nebo 140 minut přehrávání. Kamera je dodávána včetně ministativu.

Camileo Pro HD – navíc optický zoom

Model Camileo Pro HD používá 3x optický zoom a displej s úhlopříčkou 2,4", který lze natáčet až o 240 stupňů. Fotografie lze snímat s rozlišením až 3200x2400 pixelů. Baterie NP60 Li-Ion dokáže 60 minut natáčet nebo 140 minut přehrávat.

Součástí modelu je i dálkové ovládání.

Uživatelé mají k dispozici širokou řadu doplňujícího softwaru, který zážitek z práce s obrazem obohacuje: Arcsoft Media Impression se stará o komfortní správu médií a umožňuje vytvářet a sdílet projekty obsahující soubory s fotografiemi, videoklipy a hudbou. Arcsoft Media Converter umožňuje převádět video z jednoho formátu do jiných formátů, přičemž ovladače tohoto zařízení obsahují video kodek pro bezproblémové pouštění natočených filmů na PC.

Součástí balení je 1,2m HDMI kabel (pouze model Camileo HD), komponentní kabel (pouze model Camileo Pro HD), 1,2m AV kabel, 0,9m USB kabel, stereo sluchátka, akumulátorová baterie NP60 Li-Ion, napájecí adaptér, popruh, pouzdro, CD s podpůrným softwarem a uživatelský manuál.

Videokamery Toshiba Camileo HD i Camileo Pro HD budou k dostání od konce srpna 2008.

Doporučené koncové ceny:

Toshiba Camileo HD 2.790,- Kč,- a pro Slovensko 3.490,- Sk,- včetně DPH.

Toshiba Camileo Pro HD 4.790,- Kč,- a pro Slovensko 5.990,- Sk včetně DPH.