Windows Media Player

Přehrávač je určen jak pro přehrávání, tak i pro správu lokálních souborů

Windows Media Player 11

Česká verze univerzálního přehrávače Windows Media Player, který přehraje téměř vše (od hudby až po filmy). Umí přehrávat hudební CD, filmová DVD, soubory MP3, WMA, WMV, WAV, ASF, AVI, MPEG, MID, AIF a několik dalších. Je vybaven i pro poslech internetového rádia a pro sledování internetové televize. Zvládá převod audio CD na soubory MP3 a WMA. Nečiní mu problém některé hudební soubory vypálit na CD. Podporuje ID3 značky a dobře spolupracuje s přenosnými audiopřehrávači. Užitečnou funkcí je také tzv. knihovna médií, která umožňuje v multimediálních souborech udržovat pořádek. Hudbu můžete řadit podle alba, interpreta, žánru nebo roku vydání. Jednotlivé skladby je možné hodnotit. K albům lze pro snazší orientaci přidávat obrázek přebalů. Windows Media Player samozřejmě podporuje playlisty. Windows Media Player 11 vyžaduje Windows XP SP2. Při instalaci dochází ke kontrole pravosti vaší kopie Windows, takže je nutné aktivní připojení k internetu!

česky 24,6 MB freeware XP DOWNLOAD

Windows Media Player 10

Zatímco u několika posledních verzí Windows Media Playeru (WMP) se stalo zvykem, že přinášely vždy novější a kvalitnější formát pro kompresi hudby a videa, poslední verze přináší pouze rozšíření komerčních služeb a kosmetické úpravy. Nová verze podporuje formáty Real Audio, Real Video, MPEG-1, MPEG-2, MP3, WAV, AVI, MIDI, MOV, VOD, AU, Video CD, CD audio, Quicktime a konečně vlastní Windows Media (dříve NetShow) - přehrává internetová rádia a streamované multimédia a je postavena na technologii DirectShow. Pokud pro některý formát nemáte kodek, program se jej sám pokusí automaticky stáhnout z internetu. Oblíbené skladby a klipy je možno přidat do záložek pro rychlé a snadné přehrání. Nová verze přidává k vlastnostem podporu MP3 souborů a podporu prodeje digitální hudby po internetu.

anglicky 12 MB freeware XP DOWNLOAD

Windows Media Player 9 cz

Nejlepší výsledky má přehrávač pod systémem Windows XP, pro který je primárně určen, a díky novým kodekům představuje velmi kvalitní řešení

česky 9,1 MB freeware XP DOWNLOAD

Media Player 9 FunPack

Doplňkové balíčky pro Media Player, kerými lze rozšířit jak funkce, tak skiny - tedy změnit vzhled přehrávače.

anglicky 2,7 MB freeware XP DOWNLOAD