Formát MP3

Nejrozšířenější kodek pro ztrátové ukládání audia při zachování dostatečné kvality.

Lame MP3 3.93.1

Volně šiřitelný MP3 kodér LAME, který vznikl vývojem ze základního ISO modelu určeného pro vývoj komplikovanějších kodérů. LAME prochází neustalým vývojem a dnes se dá říci, že je na úrovni hojně využívaného komerčního Fraunhoferova kodéru a v některých bitkách o kvalitu ho dokonce poráží. LAME je vybaven vlastním psychoakustickým modelem GPSYCHO vylepšující ten původní z ISO modelu a nabízí velmi kvalitní variabilní datový tok (VBR), při kterém je množství tekoucích dat proměnlivě měněno vzhledem k různé „zkomprimovatelnosti“ jednotlivých úsek signálu. Obsahem archívu je i ACM verze kodéru, která ho zpřístupní např. programu VirtualDub
 
anglicky         0,7 MB       freeware        W9.., ME, NT, W2000, XP     DOWNLOAD
 

Lame MP3 3.96.1

Vyšší verze kodéru LAME, který vznikl vývojem ze základního ISO modelu určeného pro vývoj komplikovanějších kodérů. LAME prochází neustalým vývojem a dnes se dá říci, že je na vyšší úrovni než hojně využívaný komerční Fraunhoferův kodér. LAME je vybaven vlastním psychoakustickým modelem GPSYCHO vylepšujícím ten původní z ISO modelu a nabízí velmi kvalitní variabilní datový tok (VBR), při kterém je množství tekoucích dat proměnlivě měněno vzhledem k různé „zkomprimovatelnosti“ jednotlivých úseků signálu. Obsahem archívu je i ACM verze kodéru, která jej zpřístupní např. programu VirtualDub.
 
anglicky         0,7 MB       freeware        W9.., ME, NT, W2000, XP     DOWNLOAD
 

Lame MP3 3.98 b6

Rychlá konverze WAV souboru do formátu MP3. Nejpoužívanější encodér pro konverzi WAV do MPEG Layer 3 (MP3). Spouští se z příkazové řádky pomocí textových instrukcí.
 
anglicky         0,85 MB       freeware        W98, W2000, W2001, XP, VISTA     DOWNLOAD
 

MP3 Surround

 
MP3 s prostorovým zvukem.
 
anglicky         5,2 MB       freeware        W9.., ME, NT, W2000, XP     DOWNLOAD
 

TooLame

Volně šiřitelný MP2 kodér TooLAME, který vznikl vývojem ze základního ISO modelu, určeného pro vývoj komplikovanějších kodérů. LAME prochází neustálým vývojem a dnes se dá říci, že je na úrovni hojně využívaného komerčního Fraunhoferova kodéru a v některých bitkách o kvalitu ho dokonce poráží. LAME je vybaven vlastním psychoakustickým modelem GPSYCHO, který vylepšuje ten původní z ISO modelu a nabízí velmi kvalitní variabilní datový tok (VBR), při kterém je množství tekoucích dat proměnlivě měněno vzhledem k různé „zkomprimovatelnosti“ jednotlivých úseků signálu.
 
anglicky         0,1 MB       freeware        W9.., ME, NT, W2000, XP     DOWNLOAD
 

LameXP 2.00 RC 1

Grafické rozhraní pro LAME
Grafická nadstavba oblíbeného MP3 encodéru LAME (ten lze totiž jinak ovládat pouze příkazovou řádkou). Poskytuje pohodlné rozhraní pro převod audio souborů z formátu WAV do formátů se ztrátovou kompresí MP3 či OGG.
 
anglicky         0,84 MB       freeware        W9.., ME, NT, W2000, XP     DOWNLOAD